SPOŘILOV LIDSKÁ ŘEKA / NEJVĚTŠÍ ZAHRADNÍ MĚSTO VELKÉ PRAHY A JEHO OSOBNOSTI

Tematická procházka v rámci Dne architektury 2017 zprostředkuje informace o historii, urbanistickém a architektonickém řešení čtvrti a jejích vybraných osobnostech.

Akce začíná v sobotu 30. září 2017 v 10:00 hod v kostele sv. Anežky České na Spořilově.

Plakát ke stažení.

Dny víry v Praze

Dny víry jsou týdenní ekumenický projekt,
který se uskuteční v Praze
30. května6. června 2015.

oficiální web Dnů víry

Program Dnů víry ve spořilovské farnosti+ Google Kalendář

Akce Čas Popis
Otevřený kostel po celý týden
14 – 20 hodin
Kostel otevřený k tiché modlitbě i k setkáním.
Výstava fotografií v době otevření kostela po celý týden Děti spořilovské farnosti.
Fotografie bratra Regaláta OFM.
Po kom se jmenuji, aneb Najdi si svého patrona v době otevření kostela po celý týden K dispozici knížka/knížky, kde si příchozí mohou najít informace o svém patronovi.
Strom modliteb v době otevření kostela po celý týden Možnost požádat osobně o modlitbu nebo zanechat nějakou prosbu na lístečku na „stromě modliteb“.
Za prosby na lístečcích proběhne modlitba v úterý v rámci Modlitby Taizé v 19 hodin a dále pak při bohoslužbách během týdne.
Žehnání zvířátek sobota 30. 5.
15 hodin
Požehnání pro domácí mazlíčky i jejich páníčky.
Dětský den neděle 31. 5.
11:45 – 16:30
Hry, trampolína, rukodělné dílničky, prohlídka kostela pro děti, ukázka varhan.
Akce bude probíhat od ukončení bohoslužby pro děti v 10.30 až do odpoledních hodin.
Nák(š)up extra! neděle 31. 5.
19:30
Divadelní představení v podání souboru Jižňata, žáků ZŠ Jižní pod vedením Petra Stránského.
Interaktivní prohlídky pro školy pondělí 1. 6. a
středa 3. 6.
8:00 – 13:00
Interaktivní prohlídky kostela pro mateřské, základní i střední školy. Pro nižší stupeň ZŠ s četbou z knih spisovatelky Zuzany Holasové.
Na hlídce každou noc pondělí 1. 6.
19 hodin
Večer poezie: v překladu bratra Regaláta Petra Beneše OFM zazní verše D. M. Turolda, recitace Zuzana Holasová, Marie Myslilová a Tomáš Holas, hudební doprovod členové rodiny Pěruškovy.
Modlitba z Taizé úterý 2. 6.
19:00
Čtvrtá hvězda: legenda o založení kostela sv. Anežky středa 3. 6.
20:00
Divadelní představení autorky a režisérky Zuzany Holasové v podání souboru Povol Vox.
Den otevřených dveří u Šnečků čtvrtek 4. 6.
16:30
Den otevřených dveří na schůzce Šnečků.
Adorace čtvrtek 4. 6.
17:00
Tichá adorace
Mše svatá: Slavnost Těla a krve Páně čtvrtek 4. 6.
18:00
Bohoslužba, při které zazní Mše G-dur Franze Schuberta v podání souboru Cantus Amici pod vedením Lukáše Dobrodinského.
Koncert pro sousedy pátek 5. 6.
19:00
Koncert sboru od sv. Anežky zvolna přecházející v sousedské posezení s pohoštěním.