Parametry varhan

Nové varhany mají dva manuály s pedálem. Manuály mají rozsah C-g3, 56 tónů.
Pedál má rozsah C-f1, 30 tónů. Varhany mají 2 068 píšťal.

Kovové píšťaly jsou ze slitiny cínu s obsahem cínu 45, 60 a 82%. Dřevěné píšťaly jsou ze smrkového, dubového a hruškového dřeva. Největší píšťaly mají délku přes dva metry, nejmenší pár centimetrů.

Hrací i rejstříková traktura je mechanická.
Traktura je zařízení varhan, které tvoří spojovací soustavu mezi hracím stolem a vzdušnicí.
Vzdušnice je zařízení varhan, které převádí hru varhaníka (stisk kláves, zařazení rejstříků) na rozvod vzduchu do patřičných píšťal (tónů) ve zvolených rejstřících.

Varhany mají celkem 37 rejstříků, z toho 3 v transmisi a 5 jazykových.
Dispozice varhan je:
I. Manuál: Bordon 16´, Principál 8´, Flétna 8´, Kryt 8´, Gamba 8´, Viola 8´, Oktáva 4´, Kamzičí roh 4´, Flétna sladká 4´, Kvinta 2 2/3´, Superoktáva 2´, Tercie 1 3/5´, Mixtura 4řadá, Trompeta 8´.
II. Manuál: Principál houslový 8´, Kopula 8´, Salicionál 8´, Harmonika 8´, Principál 4´, Flétna příčná 4´, Fugara 4´, Nazard 2 2/3´, Octavin 2´, Kornet 3řadý, Mixtura 3řadá, Klarinet 8´, Hoboj 8´.
Pedál: Violonbas 16´, Subbas 16´, Bordon 16´, Principálbas 8´, Čelo 8´, Kryt 8´, Kvinta 5 1/3´, Oktáva 4´, Fagott 16´, Trompeta 8´.

II. manuál je v žaluzii. V I. i II. manuálu je tremolo. Spojky jsou II / I, II / P, I / P.

Varhany mají pět měchů. První zásobní, kam čerpá vzduch motor. Čtyři vyrovnávací, zajišťují rovnoměrný přísun vzduchu ze zásobního mechu do píšťal. Jeden pro I. manuál, jeden pro II. manuál. Dva pro pedál, vždy jeden pro každou stranu, píšťaly pro pedál budou na pravé a levé straně kůru nad schodištěm.

Pro srovnání, minulé varhany měly dva manuály s pedálem a 20 rejstříků.